دکتر نازی اکبری رواندرمانگر و مشاور در سال ١٣٤٤ در تهران متولد شد. وی تحصیلات ابتدایی و متوسطه خود را در ایران به پایان برده و در سال ١٩٨٦ میلادی (١٣٦٥ شمسی) به کشور انگلستان مهاجرت کرد و از آن تاریخ تا به امروز در این کشور اقامت دارد.
وی مدرک لیسانس خود را در رشته, مشاوره و روانشناسی از دانشگاه شرق لندن بدست آورد و موفق به دریافت مدرک فوق لیسانس/پیش دکترا در رشته مشاوره و رواندرمانی همان دانشگاه گردید. دکتر اکبری مدرک دکترای خود را از دانشگاه میدلسکس بریتانیا در رشته رواندرمانی کار عمومی با رویکرد و تخصص در رواندرمانی شناختی رفتاری به پایان رساند. وی با مشارکت وزارت بهداشت منطقه ای شمال لندن ، تحت پوشش خیریه انجمن فارسا، مسئولیت گشایش، مدیریت و توسعه یک کلینیک رواندرمانی برای فارسی زبانان مقیم انگلستان را در یک بیمارستان واقع در شمال غربی لندن، از سال ٢٠٠٦ میلادی (١٣٨٤ شمسی)، به عهده داشته است. دکتر اکبری در ده سال گذشته با سمت مدیر عامل در یک مرکز خیریه ای واقع در شمال لندن، با هدف پیشبرد و ترویج سلامت روان برای مهاجرین، موجبات ارائه خدمات به افراد با مشکلات روحی و جسمی را فراهم آورده است. وی به عنوان عضو ارشد انجمن مشاوره و روان درمانی بریتانیا و متخصص در کار با اعتیاد، سوگ، هراس، اختلال وسواسی اجباری، اختلال اضطراب، اختلالات شخصیتی، مدیریت خشم و خشونت، کار با تروما یا سانحه زدگی ، و قربانیان آزار جنسی و مجموعه ای از کار با جوانان و بزرگسالان مشغول به فعالیت است. وی به عنوان استادیار میهمان در دانشگاه آنجلیا راسکین کمبریج مشغول  به فعالیت است. 
دکتر اکبری به عنوان یک مربی حرفه ای دارای تجربه ی گسترده تسهیل و سازماندهی جلسات و کارگاه های آموزشی در انگلستان و ایران بوده و به طور مرتب به عنوان مجری و تسهیلگر به کنفرانس ها و سمینارهای متعدد در کشورهای مختلف از جمله ایران ، دعوت شده است. دکتر اکبری نامزد دریافت جایزه زن مهاجر سال ٢٠١٤ (از مجموعه جوایز زنان در حرکت در انگلستان) و یکی از پنج زن منتخب برای دریافت این تقدیرنامه بود.علاوه بر کار بالینی شماری چند از مقالات و یا ترجمه مقالات علمی در زمینه سلامت بهداشت و جامعه در مجموعه کارهای دکتر اکبری ثبت شده است.
​دکتر اکبری موفق شد با اجازه کتبی از پروفسور اروین یالوم، پدر روان درمانی هستی گرا، آخرین اثر وی "انسان موجودی یکروزه" را به فارسی ترجمه کند. این کتاب بوسیله انتشارات ققنوس در ایران در سال ۹۵ به چاپ رسید. رونمایی این کتاب همراه با نمایش فیلم مصاحبه دکتر اکبری با پروفسور یالوم در خانه اندیشمندان تهران انجام شد.ایشان در حال حاضر کتابی با عنوان "مهارت های روان درمانی هستی گرا" در دست ترجمه دارند 

بیوگرافی 

Welc​ome

    to the official website of Dr Nazee Akbari